Kiedy warto zdecydować się na laserowe usunięcie naczynek?

Wiele kobiet cierpi na kompleksy spowodowane posiadaniem tak zwanej cery naczyniowej. Mimo iż rozszerzone naczynka mogą pojawiać się na każdym rodzaju cery, to posiadacze cienkiej, jasnej delikatnej skóry najczęściej zmagają się tymi nieprzyjemnym ze względów estetycznych pajączkami. Pękające naczynka najczęściej pojawiają się w okolicach nosa, brody oraz policzków, a na ich powstawanie wpływają takie czynniki jak alkohol, pikantne potrawy, gorąca kawa, mocna herbata, oraz nagłe zmiany temperatur. Pękaniu naczynek sprzyjają także niekorzystne warunki atmosferyczne takie jak silny mróz wiatr oraz mocne słońce.


Laserowe usuwanie naczynek – na czym polega?


Laserowe usuwanie naczynek odbywa się za pomocą specjalnego lasera, o odpowiedniej długości fali. Hemoglobina znajdująca się w krwi adsorbuje światło z lasera, które wpływa na jej koagulację. W ten sposób naczynko jest niszczone, a następnie usuwane przez organizm. Laserowe zamykanie naczynek to coraz bardziej popularny zabieg z dziedziny medycyny estetycznej. Najczęściej wykonywane jest na twarzy, ale można go wykonać również na szyi czy nogach. Przed wykonanie zabiegu konieczny jest dokładny wywiad, przeprowadzony przez lekarza. Musi on ocenić stan żyłek, ich liczbę, a także sprawdzić jak głęboko osadzone są w skórze. Informacje te są niezbędne do odpowiedniego ustawienia lasera, tak aby zabieg był maksymalnie skuteczny.

laserowe usuwanie naczynek

Wskazania do wykonania zabiegu usuwania naczynek


Pacjenci decydujący się na laserowe usuwanie naczynek najczęściej kierują się względami estetycznymi. Czasami popękanych naczynek jest tak wiele, że tworzą nieestetyczne rumienie, co wpływa na złe samopoczucie, niską samoocenę i kompleksy osoby, u której wystąpiły. Estetyka i poprawa samopoczucie to oczywiści wystarczający powód do tego, aby zdecydować się na zabieg usuwania naczynek, jednak należy pamiętać, że zabieg ten może też służyć w leczeniu różnych innych dolegliwości dermatologicznych. Osoby zmagające się z takimi chorobami jak wiotkość skóry, płytkie oraz średnie zmarszczki, płytko osadzone, widoczne naczynka, trądzik różowaty oraz rumień za pomocą terapii laserowej mogą pozbyć się niedoskonałości skóry.

Laserowe zamykanie naczynek – o czym musisz pamiętać po zabiegu


Zabieg laserowego zamykania naczynek wymaga odpowiedniego postępowania po jego wykonaniu po to, aby skóra mogła spokojnie się zagoić. Przez co najmniej 4 tygodnie po zabiegu nie należy się opalać. Przynajmniej 5 dni po trzeba wstrzymać się z aktywnością fizyczną, a także korzystaniem z sauny. Warto dbać o dobre nawilżenie skóry kilka razy dziennie. Przez 5 dni po zabiegu zaleca się unikanie nakładania makijażu na naświetlane miejsca. Po zabiegu wskazana jest wizyta kontrola, w celu sprawdzenia efektów leczenia rozszerzonych naczynek, czasami mogą być wskazania do wykonania następnego zabiegu.

Popularne posty z tego bloga

Laserowe zabiegi na twarz

Czy laserowe usuwanie naczynek jest bolesne?