Laserowe usuwanie naczynek – przebieg zabiegu

Cera naczyniowa wymaga specjalnej pielęgnacji i stanowi problem wielu kobiet. Nieestetycznie wyglądające „pajączki” mogą być powodem kompleksów jednak, zamiast ukrywać popękane naczynka pod grubą warstwą makijażu, może z nimi skutecznie walczyć. Nowoczesne metody usuwania naczynek są bezpieczne, bezbolesne i nie wymagają ingerencji chirurga, a zabieg można przeprowadzić w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej i kosmetologii.

laserowe usuwanie naczynek


Jak przebiega laserowe usuwanie naczynek?

Nawet najdroższe kosmetyki nie są w stanie pozbyć się „pajączków” z powierzchni skóry, dlatego nie warto zwlekać z wykonaniem zabiegu. Naczynka mogą się pojawić nie tylko na twarzy, ale często widoczne są też na innych partiach ciała. Laserowe usuwanie naczynek jest bezbolesne i w krótkim czasie pozwala pozbyć się niechcianych przebarwień. Wiele osób obawia się tego zabiegu, uważając, że stwarza to za dużą ingerencję w ciało. Nic bardziej mylnego, gdyż laserowe usuwanie naczynek składa się z kilku etapów, po których można iść do domu i wrócić do swoich obowiązków.
Przed przystąpieniem do zabiegu, kosmetolog dokonuje szczegółowej oceny stanu skóry. Na podstawie wielkości przebarwień, intensywności i rozległości dobierana zostaje moc lasera oraz czas trwania impulsu. Istotą całej terapii jest naświetlenie pękniętego naczynia krwionośnego, zmuszając go do obkurczenia. Wiązka lasera pochłaniana jest przez hemoglobinę zawartą we krwi, która pod wpływem temperatury niszczy uszkodzone naczynko.


laserowe usuwanie naczynek

Po ustawieniu optymalnych wartości urządzenia dobranych do konkretnego klienta następuje etap przygotowania do zabiegu. Skóra zostaje dokładnie oczyszczona i poddana peelingowi, aby pozbyć się wierzchniej warstwy naskórka i ułatwić absorbcję wiązki lasera. Kolejnym krokiem jest nałożenie okularów ochronnych i przystąpienie do laserowego usuwania naczynek. Zabieg polega na przykładaniu głowicy urządzenia do zmienionych naczyniowo miejsc i uwalnianiu impulsów laserowych. W przypadku rozległych przebarwień można odczuwać lekki dyskomfort, jednak cała procedura jest bezbolesna i bezpieczna. Przez kolejnych kilka dni skóra może być wrażliwsza i zaczerwieniona, dlatego trzeba zadbać o jej właściwą pielęgnację.

Laserowe usuwanie naczynek – możliwe powikłania

Zabieg jest bezpieczny, jednak jak w każdym przypadku może dojść do drobnych powikłań. Zazwyczaj dotyczą one przypadków, gdy usunięcie naczynek przeprowadzone było na większej partii. Na powierzchni skóry mogą pojawiać się strupki, pęcherzyki lub drobne przebarwienia, które jednak znikają po kilku dniach. Zdarzają się też infekcje miejscowe, wówczas konieczne jest stosowanie maści z antybiotykiem, jednak nie wpływa to na skuteczność zabiegu i jest reakcją organizmu na ingerencje w głębsze warstwy skóry. Aby zapobiec możliwym powikłaniom, należy zadbać o właściwą pielęgnację skóry. Nie wystawiać ją na słońce, nie stosować kosmetyków na bazie alkoholu oraz zrezygnować na jakiś czas z nakładania makijażu. Dokładne zalecenia przekaże specjalista po zakończonej terapii i wytłumaczy wszystkie wątpliwości.

Popularne posty z tego bloga

Laserowe zabiegi na twarz

Czy laserowe usuwanie naczynek jest bolesne?